Hakkımızda

ABS YAPI, 2011 yılında Centrum İş Merkezi A.Ş., Gümüştay İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. ve Cüntay ailesi tarafından Türk inşaat sektörüne yenilikçi yapı ürünleri sunmak misyonu ile kurulmuştur.

ABS YAPI, bu misyon doğrultusunda ilk olarak, geri dönüştürülmüş plastikten imal edilen yapı malzemelerinde uzman İtalyan Geoplast SPA ile Türkiye için bir distribütörlük anlaşması imzaladı. ABS YAPI daha sonraki yıllarda çelik inşaat kalıplarını da portföyüne alarak başka bir İtalyan üretici, Faresin Formwork SPA ve Alman-Ukrayna ortaklığı Robud Group ile distribütörlük anlaşmaları da yaptı.
2011-2015 yılları arasında Türk inşaat sektörüne yeniden kullanılabilir modüler plastik inşaat kalıplarının tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdi.

2013 yılında ABS YAPI, iç mekan hafif dolgu uygulamalarında kullanılmak üzere tek kullanımlık plastik inşaat kalıplarını ‘kör kalıp’ adı ile Türk inşaat sektörüne tanıttı. Kör kalıpla hafif dolgu çözümü pazarda hızla ve yaygın olarak kabul gördü ve 2019 yılı itibariyle 600.000 m²’nin üzerinde projede kullanılarak yeni bir yapı standardı haline geldi. Benzer şekilde, tek kullanımlık plastik kalıplar kullanılarak çift yönlü boşluklu yapısal döşeme inşa etme tekniği ise teknik üniversiteler ile iş birliği yapılarak yine ABS YAPI tarafından piyasaya tanıtıldı. Sistem çözümü inşaat mühendisliği ofislerine sunuldu ve 2018 itibariyle çeşitli projelerde 200.000 m²’nin üzerinde kullanıldı.

ABS YAPI, 2017 yılında kendi ikinci nesil polimer inşaat kalıpları (plastik plywood) markası Ekoplak’ı piyasaya sürdü.

2018 yılı itibari ile ABS YAPI ithalata son vererek, edindiği saha deneyimi ve bilgisinden ilham alarak geliştirdiği tek kullanımlık kalıp tasarımını yerel ve uluslararası pazarlar için tamamen yerli ve milli olarak Türkiye’de üretmeye başladı.

 Distribütör
 Uygulamacı
 Satıcı
 İthalatçı
 Genel Dağıtıcı

Şirket Bilgileri

  • Şirket Adı: ABS YAPI ELEMANLARI
  • Adres: Centrum Plaza, Aydınevler Mh. Sanayi Cd. No:3/Z03 A Blok Maltepe 34854
  • Şehir: İstanbul
  • Web: www.absyapi.com.tr
  • Telefon: +90 216 518 02 55
  • Email: info@absyapi.com.tr